Проєкт рішення міської ради  "Про звернення Івано-Франківської міської ради..."  № 64 від 16.04.2025р. 
Документ №64 від 16.04.2025р. На розгляді
        

 
Рішення

Рішень немає

 
Пов'язані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає



ПРОЄКТ РІШЕННЯ МІСЬКОЇ РАДИ
 
від 16.04.2025р.  № 64
м.Івано-Франківськ
 

ПРОЕКТ

Вносить депутат міської ради

Лозяк Юрій Михайлович

Фракція ПП «Європейська солідарність»


 









Про звернення Івано-Франківської міської ради




Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Івано-Франківська міська рада


вирішила:


  1. Схвалити звернення до Президента України (додається).
  2. Секретаріату міської ради (С.Козлов) направити дане звернення до Президента України, оприлюднити в газеті «Західний кур’єр» та на офіційному вебсайті міської ради.
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря міської ради (В.Синишина).



Міський голова                                                                Руслан МАРЦІНКІВ



















ЗВЕРНЕННЯ


до Президента України з проханням підписати проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» щодо компенсації знищеного чи пошкодженого майна, що знаходиться на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих Російською Федерацією


Від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну 24 лютого 2022 року, в Україні приблизно 5 мільйонів осіб отримали статус внутрішньо переміщеної особи (далі – ВПО). Ці 5 мільйонів ВПО – ті, хто виїхав з тимчасово окупованих територій України або зони ведення активних бойових дій, залишивши все своє майно, зокрема житлове нерухоме. Для цих людей надзвичайно важливим є ґрунтовна інтеграція у громадах, до яких вони перемістилися, основною перепоною для якої є питання наявності житла. Відсутність власного житла у ВПО через високу цінову політику на його оренду та купівлю часто є основним приводом, що заважає таким особам інтегруватися у громадах, до яких вони перемістилися, погіршує соціально-економічне становище таких осіб та навіть змушує їх виїжджати закордон, повертатися на тимчасово окуповані території України або у зону ведення активних бойових дій.

Відповідно до Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» для отримання компенсації за пошкоджене або знищене внаслідок збройної агресії російської федерації проти України житло, суб’єкт подання заяви на таку компенсацію має отримати акт обстеження об’єкту нерухомого майна від спеціальної комісії. Проте, якщо такий об’єкт нерухомого майна знаходиться на тимчасово окупованих територіях України або у зоні ведення активних бойових дій, то комісія не має можливості обстежити такий об’єкт і відповідно видати акт. Таким чином компенсацію за пошкоджене або знищене майно можуть отримати лише громадяни України, чиє майно знаходиться на підконтрольних Уряду України територіях.

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» щодо компенсації знищеного чи пошкодженого майна, що знаходиться на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих Російською Федерацією (далі – Проєкт Закону №11161) скасовує обов’язкове обстеження житлових об’єктів нерухомого майна, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях України або у зоні ведення активних бойових дій, чим створює механізм отримання компенсації за житло, зруйноване російською федерацією, для 5 мільйонів ВПО.

Станом на кінець 2024 року, лише в місті Івано-Франківськ проживало майже 40 тисяч ВПО. Загалом же по Івано-Франківській області таких осіб зареєстровано приблизно 112 тисяч. Підтримка такої кількості ВПО могла б не тільки допомогти їм в інтеграції в нових громадах та покращити їхнє соціально-економічне становище, а і інвестувати в розвиток міської громади, підтримати її макроекономічний, культурний та соціальний розвиток.

Проєкт Закону №11161 був проголосований Верховною Радою України 19 грудня 2024 року. Після цього він був переданий на підпис до Президента України, проте і до сьогодні він не є підписаним.

Враховуючи вищенаведене, Івано-Франківська міська рада звертається до Президента України з проханням підписати Проєкт Закону №11161. Підписання Проєкту Закону №11161 надасть можливість підтримати мільйони громадян України, які втратили все своє майно, але свідомо обрали продовжити своє життя в Україні, покращити їхнє соціально-економічне становище, створити значні макроекономічні зміни в Україні, чим зокрема підтримати економіку України загалом та розвиток місцевих громад, у яких проживають ВПО.




2011-2025 © Всі права застережено.